Karneval

Maškarák 2012 aj v Žiari


Po týmto názvom sa niesol tohtoročný karneval pre všetky deti a rodičov v našej obci Žiar. Všetko sa to začalo myšlienkou mamičiek už spomínanej našej obce, konkrétne Mgr. Lenky Spišákovej, Janky Balcovej, Stanky Odlevákovej, Veroniky Koščovej a Vierky Jurášovej. Po organizačných stretnutiach mamičiek prišiel deň D a Maškarák v Žiari sa mohol začať.

11. februára 2012 sa o 15.00 začali do Kultúrneho domu v Žiari schádzať rodičia so svojimi ratolesťami a veru prišli v bohatom počte. Cca 35 detí sa skoro celé tri hodiny počas soboty zabávalo za hudobnej produkcie DJ Martina Spišáka, súťaží a tanca. Mohli ste vidieť masky od výmyslu sveta – všetky štyriročné obdobia, tigríka, jednorožcov, motýlika, princezné, kráľov, vodníka atď. Počas celého karnevalu sa mohli všetci pohostiť skvelými domácimi koláčikmi, ktoré upiekli mamky a babky, tiež čajom i slanými dobrotami. Ako som už spomenula všetky zúčastnené masky sa mohli zapojiť do súťaží a vyhrať mnoho krásnych cien, ktoré organizátorky šikovne pozháňali od mnohých sponzorov. Hlavnou myšlienkou karnevalu bolo plnohodnotne stráviť čas so svojimi i ostatnými rodinami nielen z obce Žiar, ale aj Smrečany. Ďalšou myšlienkou organizátoriek bola finančná podpora výstavby detského ihriska v Žiari a tak mohli všetci účastníci dobrovoľne prispieť. Spoločnými silami sme vyzbierali rovných 100 Eur. To, že ihrisko je potrebné sme sa mohli presvedčiť aj vysokou účasťou detí, ktoré tvoria obec Žiar i spokojnosťou rodičov, že ich ratolesti mohli stráviť čas na jednom mieste v spoločnosti ich rovesníkov. Tak prečo nevytvoriť miesto, ktoré by mohlo slúžiť jednotlivým generáciám a mali by z neho radosť nielen rodičia, ale najmä tí najmenší? Ak by ste chceli ešte dodatočne podporiť myšlienku výstavby detského ihriska stačí sa obrátiť na Janka Zvaru, ktorý je zároveň kultúrnym referentom obce či už materiálne, alebo finančne.

Dúfame, že v rámci spoločných akcií nebola táto akcia prvá a posledná, nakoľko ohlasy zo strany rodičov boli veľmi pozitívne, podobne ako tie naše. Ďakujeme najmä všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii, taktiež všetkým sponzorom, pánovi starostovi za podporu i pomoc a zúčastneným za krásne prežité popoludnie, bolo nám všetkým cťou.

Veronika Koščová

a organizátorky maškaráku

 

Fotogaléria

Maškarák,  2012


006DSCF5449DSCF5451DSCF5457DSCF5458DSCF5569DSCF5575SDC13511SDC13518016DSCF5525SDC13510SDC13501SDC13509DSCF5515SDC13523